USD 5.6706 EUR 6.5053 GBP 7.3623 Gram altın 222.79810982417 Cumhuriyet Altını 1498 Gümüş 2.6572 ONS 1222.1 Yarım Altın 729.24

Akşam: Yatsı:
15 °C

Devlet Bahçeli'den önemli ittifak açıklaması

Devlet Bahçeli'den önemli ittifak açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlere ilişkin, "İstanbul'un yanı sıra Ankara ve İzmir'de de aday göstermeyeceğiz." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya kampı öncesi yaptığı konuşmada, yerel seçimlere ilişkin, "İstanbul'un yanı sıra Ankara ve İzmir'de de aday göstermeyeceğiz." dedi.

Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin mimarı cumhur ittifakıdır. Yoluna devam etmesi milli beka için mecburidir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur. Ülke yönetiminin uyum süreci istikrarlı şekilde devam etmekte." şeklinde konuştu.

Bahçeli yerel seçimlere ilişkin, "İstanbul, Ankara, İzmir dâhil tüm büyükşehir belediyelerinin Cumhur İttifakı'na göre şekillenmesini istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmayacağımızı belirtmiştik. İstanbul dışında Ankara ve İzmir'de de aday göstermeyeceğiz. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayları kim olursa olsun 3 büyük şehirde desteğimiz tam olacaktır. Bu irademizde pazarlık yoktur, gizli anlaşma yoktur, al ver süreci olmamıştır. Diğer her yerde adaylarımız vardır, adaylığı belli olan dava arkadaşlarımız da çalışmalarına devam etmektedir." ifadelerini kullandı.
 (İLKHA)