USD 5.6706 EUR 6.5053 GBP 7.3623 Gram altın 222.79810982417 Cumhuriyet Altını 1498 Gümüş 2.6572 ONS 1222.1 Yarım Altın 729.24

Akşam: Yatsı:
15 °C

Trafik sıkıştı polis ve sürücüler arasında gerginlik yaşandı

Trafik sıkıştı polis ve sürücüler arasında gerginlik yaşandı

Yol yapım çalışmaları nedeniyle kapatılan cadde ve yollar, Şanlıurfa’nın trafiğini felç ederken oluşan uzun kuyruklar gerginliğe neden oldu.

Şanlıurfa’da yapımı tamamlanmayan yollar, beraberinde trafik sorununu da getiriyor. Yapımı henüz tamamlanmayan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı, İpek Yolu üzerinde bulunan Karakoyun Köprülü Kavşağı ve şehrin değişik yerlerinde yapılan yol yapım çalışmaları, şehrin trafiğini alt-üst etmiş durumda.

Yol çalışması nedeniyle bazı caddelerin trafiğe kapatılması, ana arterlerde uzun kuyrukların oluşmasına sebep oluyor. Oluşan uzun kuyruklar ve şehir içi otobüslerin değişen güzergâhları,  vatandaşı da mağdur ediyor.

Çalışma nedeniyle Emirgan-Balıklıgöl hattı üzerinde sefer yapan 63 plaka sayılı otobüslerin, 12 Eylül Caddesi'nin trafiğe kapatılması nedeniyle güzergâhı değiştirildi. Değiştirilen güzergâh nedeniyle, 11 Nisan Fuar Caddesi'ne yönlendirilen 63 plaka sayılı otobüsler, oluşan uzun kuyruk nedeniyle hareket etmekte güçlük çekti. Vatandaşlar, durakta otobüsleri beklerken otobüsler, sıkışmış trafikte art arda sıralandı.

Polis ve sürücü arasında kısa süreli gerginlik yaşandı

Balıklıgöl’e giden Halepli Bahçe ve Şehit Nusret Caddesi ile 11 Nisan Fuar Caddesi'nde oluşan kuyruklar, vatandaşı çileden çıkardı. Trafikte hareket edemeyen vatandaşlar, durumu polis ekiplerine bildirdi.

Oluşan uzun kuyruğu rahatlatmak için gelen polis ekipleri ve araç sürücüsü arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Polisin ‘dur’ ihtarına durmayan araç sürücüsü ve polisin arasında yaşanan gerginliği; araç sürücüsünün eşi ve diğer sürücüler araya girerek, olayın büyümesini engelledi. 
(İLKHA)